زمان و مکان برگزاری جلسات نمایندگی حافظ : روزهای یکشنبه جلسات عمومی همسفران و مسافرین از ساعت 16.30 الی 19 **** روزهای پنج شنبه جلسات خصوصی مسافرین از ساعت 16.30 الی 19 ******آدرس : خیابان بهشت درب جنوبی پارک شهر تهران . روبروی کتابخانه عمومی پارک شهر ( سالان آمفی تاتر )

 
تاريخ : چهارشنبه چهارم اسفند ۱۳۸۹

جلسات خصوصی همسفران با استادی خانم الناز نگهبانی خانم آسیه و دبیری خانم نرگس با دستور جلسه نقش خانواده و همسفر در درمان اعتیاد راس ساعت 13:30 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:ایشان در آغاز هفته همسفر را به تمامی همسفران تبریک گفته و این چنین ادامه دادند

هرسال کنگره دیده بانان و جناب آقای مهندس دور هم جمع می شوند و 54 دستور جلسه را تعیین می کنند که یکی از آنها دستور جلسه این هفته است و همچنین هفته ای را به عنوان هفته همسفر نامگذاری کرده اند .دستور جلسه امروز بیانگر این است که یک همسفر در درمان اعتیاد قطعا نقش دارد و در قوانین کنگره هم گفته شده است که همسفر به کسی  اطلاق می شود که سابقه اعتیاد ندارد و برای تعالی اهداف خویش تلاش می کند .یک همسفر تنها در قبال مسافر مسئول نیست بلکه در قبال کنگره هم مسئول است . اما سفر چیست؟سفر حرکت از مبدا معلوم به یک مقصد معلوم است و کسی که در حال طی کردن این مسیر است مسافر است و همسفر کسی است که در پیمودن این مسیر به مسافر کمک می کند و باعث دلگرمی و همراهی او می باشد. طبق گفته های جناب آقای مهندس فقط رسیدن به به مقصد مهم نیست چون رسیدن به یک مقصد لحظه است بلکه باید از مسیر لذت ببرید پس طی کردن مسیر به اندازه ی رسیدن به مقصد مهم است .یک همسفر می تواند این مسیر را به سه طریق طی کند یکی اینکه کاملا حواسش به مسافرش باشد جاهایی که می بیند مسافرش احساس خواب آلودگی می شود و ممکن است از مسیر منحرف شود انرژی اورا بالا ببرد و اورا بیدار کند اما بیدار کردن کسی که خود را به خواب زده است تقریبا غیر ممکن است چون نمی خواهد که بیدار شود. حالت دوم این است که همسفر مدام با غرزدن و ایراد گرفتن و گیر دادن های الکی بطور مثال کی می رسیم؟ ویا تندتر برو باعث شود که مسافر به داخل دره سقوط کند یا همان جا دور بزند و برگردد و اما حالت سوم اینکه همسفر در مقطعی مسافر را کاملا به حال خودش رها کند و به گونه ای خود در مسیر لذت ببرد و این یعنی آموزش گرفتن .ما باید یاد بگیریم که مسافرمان را رها کنیم تا آموزش ببینند و از مسیر لذت ببرند و بتوانندبه راحتی به مقصد برسند و در پایان یک همسفر خوب کسی است که حضورش فعال باشد و آموزش های کنگره را بگیرد و آنها را در زندگی عملی کند و هر روزش بهتر از روز قبلش باشد .

ان شاء الله آن کنیم که فرمان است.

تعداد حاضرین :40 نفرتعداد تازه واردین :4 نفر

تهیه گزارش : همسفرفردیارسال توسط علی ضیاء

دانلود

<BLOGFA>